שוקל/ת להתגרש?

Divorce vs Marriage road signמתגרשים – לאן הולכים?
1. בהתקיים אחד או יותר מהמקרים הבאים מומלץ לפנות בזריזות לעורך דין דיני משפחה המתמחה בתחום דיני המשפחה על מנת לקבל ייעוץ בדבר מצבך המשפטי, זכויותיך ודרכי הפעולה העומדות לפניך:
כאשר את/ה חושד ו/או נודע לך כי בן/בת הזוג בוגד/ת בך.
כאשר את/ה חושד ו/או נודע לך כי בן/בת הזוג מעלים נכסים, כספים, מסתיר מידע וכיוצ"ב.
כאשר את/ה חושד כי בן/בת הזוג שלך הקדים/ה אותך ופנה/פנתה לייעוץ משפטי ו/או הגיש/ה תביעות לערכאות המשפטיות, ו/או כאשר הוגשו לך מסמכים שבן/בת הזוג שלך הגיש/ה לערכאה משפטית (בית הדין הרבני ו/או בית המשפט לענייני משפחה).
בכל מקרה בו את/ה מתלבט/ת ושוקל/ת להיפרד מבן/בת הזוג שלך מכל סיבה שהיא.  

2. בכל מקרה, אל תשתפו את בן/בת הזוג שלכם בכך שפניתם לעורך דין (או בכוונות שלכם לעשות כן), ואל תחזיקו את כרטיס הביקור של עורך דין דיני משפחה במקום בו בן/בת הזוג יוכל למצוא אותו.
אל תשתפו בכך גם מכרים שונים, ואפילו בני משפחה, שעלולים לספר על כך לבן/בת הזוג.  

3. אם חלה הסלמה במצב עם בן הזוג וקיים חשש שבן הזוג יפנה לבית משפט – כאמור, פנו לעורך  דין במהרה. לאור "מרוץ הסמכויות" (ראה הסברים בפרק בית הדין הרבני ו/או בית המשפט לענייני משפחה) יתכן שיש למהר ולהגיש תביעות בטרם בן הזוג יקדים אתכם. לא תמיד יש משמעות ל"מרוץ הסמכויות" ולכן חשוב להתייעץ עם עו"ד.

4. אל תודו כי בגדתם בבן הזוג גם לא ב"רגע של חולשה וגילוי לב".

5. במידה ויש לכם ילדים – אל תסיתו את ילדכם כנגד ההורה השני ואל תשתמשו בו כמתווך ביניכם. אל תחבלו בקשר שבין ילדכם להורה האחר גם אם ישנן פרובוקציות מצדו.

6. מומלץ להתחיל להתעניין במצב חשבונות הבנק, זכויות סוציאליות וכיוצ"ב של בן/בת הזוג, ולאסוף כמה שיותר מסמכים הנוגעים לכך.

7. נשים – אם עד כה בוצעו הקניות השונות לבית (מזון, מוצרי חשמל, רהיטים וכו') וכן קניות עבורכן ועבור הילדים (ביגוד, צעצועים, ספרים וכו') שלא באמצעות כרטיס אשראי (כלומר, אין תיעוד על הרכישות) – מעתה יש להתחיל ולאסוף קבלות.
יש לאסוף גם קבלות של תשלום הוצאות הבית – בזק, חשמל, ארנונה ומים, גז, ועד בית, גנן, עוזרת בית וכיוצ"ב.

8. לעולם אל תסכימו (מבלי להתייעץ קודם בעורך דין דיני משפחה כמובן) לעזוב את בית המגורים לדרישת בן הזוג.

9. ושוב, חשוב מאוד לפנות לעו"ד המתמחה בדיני משפחה (להבדיל מעו"ד המציג עצמו כמומחה בתחומים רבים ומגוונים), וחשוב לא פחות – לוודא בפגישה הראשונה שיש לכם כימיה עם עורך הדין שיושב מולכם, שכן מדובר בקשר יומיומי ובטיפול צמוד ולכן חשוב לוודא שאתם מרגישים בנוח עם עוה"ד כאדם.

 

מתלבט/ת? קיימות שאלות נוספות בנוגע לבחירת עורך דין דיני משפחה? מוזמן להתייעץ עימי בטלפון: 054-3103107